Klasa 6c w Kaplicy Sykstyńskiej i Ogrodzie Botanicznym

14 czerwca uczniowie klasy 6c pod opieką p. Moniki Dudki i p. Magdaleny Kalinowskiej – Murzyn udali się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę wyjazdową do Krakowa.
Celem wycieczki było zwiedzenie wystawy multimedialnej „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”, którą od maja do września można oglądać w Krakowie. Po raz pierwszy w historii Muzea Watykańskie, pod których patronatem odbywa się wystawa, wydały zgodę na tak szeroko zakrojone wykorzystanie zdjęć pochodzących ze zleconej przez nie najbardziej zaawansowanej technologicznie kampanii fotograficznej. Dzięki temu po raz pierwszy w historii Kaplicę Sykstyńską można zobaczyć poza Watykanem. Wystawa przenosi uczestników w świat renesansu i opowiada o artystach, którzy wtedy tworzyli. W immersyjnej sali, w skali 1:1 twórcy odtworzyli wnętrze Kaplicy. Odpowiednio skonstruowany spektakl wsparty dźwiękiem; muzyka i ogromne powiększenia fresków, zostały odpowiednio skomponowane i dobrane przez historyków sztuki pracujących dla Muzeów Watykańskich.

Po zwiedzeniu wystawy uczniowie udali się znajdującego się nieopodal Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to najstarszy tego typu obiekt w Polsce, który gromadzi tysiące roślin na powierzchni ponad 10 hektarów. Oprócz rodzimych gatunków roślin, można w nim znaleźć wiele egzotycznych okazów, które wprowadziły nas w wakacyjny klimat.